تبلیغات
تغذیه از نظر قرآن - تغذیه قرآنی
کلوا من الطیبات ما رزقناکم

تغذیه قرآنی

دوشنبه 29 آذر 1389 03:06

نویسنده : عسل

کلوا من الطیبات ما رزقناکم

قرآن به ما دستور داده که از طیبات بخورید...و حتی هرجا در مورد غذای حلال بیانی داشته فرموده حلالا ًطیباً ، حلال تنها رو نفرموده

سه نوع غذا داریم...حرام، حلال و طیب

تا حالا ار خودتون پرسیدید غذای طیب چه غذاییه؟

فرق حلال و طیب چیه؟

حرام غذاهایی مثل گوشت خوک ، سگ ، خون و....

حلال مثل بیسکوییت ،فست فود ،نوشابه و......

و اما طیب...؟

طیب غذاییست که از خوردن اون بیماری و ناراحتی ایجاد نمیشه ، غذایی که پاک پاکه ، غذایی که انسان رو رشد روحی میده ، غذایی که ساختار طبیعی اون دچار تغییر نشده ، غذایی که غذای واقعی انسانه و قرآن انسان رو به خوردن اون دستور داده

فکر میکنید غذاهای فریز شده و مونده و پخته شده با مایکرویو و سرخ شده در دمای بالای ۲۰۰ درجه که از نظر بیوشیمی ساختار مولکولی اون متحول شده و برای بدن نا آشنا و مضره ، غذای طیبه ؟!!!!

غذاهای حاوی مواد نگهدارنده و افزودنی های شیمیایی که همگی بدون استثنا سرطانزا هستند ، طیب هستند؟!!

مثلا سوسیس و کالباس که گاهی ازترکیب آشغال گوشت های مونده و کهنه و بعضا انگل دار کشتارگاهها تهیه می شن و حاوی سدیم نیترید که یک ماده سرطانزای خطرناکه(برای خوشرنگ و تازه نگهداشتن سوسیس و کالباس استفاده میشه ) به نظر شما طیبه ؟!!!

به نظر شما غذاهایی که حامل این همه مواد افزودنی خطرناکند که حتی بروی DNA انسان و در نتیجه نسل بعد تاثیر میزاره غذای طیبه ؟

فکر میکنید چرا این همه جامعه ما به سرطان و بیماریهای صعب العلاج مبتلا میشه؟

چرا اینقدر تخت بیمارستان های ما پر از مریضه؟

واین بیماری ها منحصر به ما نیست ،این یه معضل جهانیه جالبه بدونید ۷۰ ٪ مردم آمریکا به علت تغذیه ناسالم از بیماری کولیت رنج می برند ریشه تمام بیماری ها در نوع تغذیه است

وقتی با تغذیه نا سالم سیستم دفاعی بدن رو در مقابل یه ویروس ساده ضعیف می کنید ، وقتی غذایی که خوراک سلولهای سرطانیست رو به بدن می دید میشه انتظار ابتلا به سرطان رو نداشت ؟!

...بعد هم در کمال گستاخی همه کاسه کوزه ها رو سر خدا می شکنیم که ای خدا چرا به من سرطان دادی؟!! مگه من چه کار کرده بودم؟!!!!

غافل از اینکه اگر به قرآن عمل می کردیم و اونجور که اون دستور داده غذا میخوردیم اسیر این مشکلات نمی شدیم .

وقتی در مورد حلال و طیب در جامعه حرف میزنی تنها در مورد روش کسب در آمد و پولی که اون غذا رو تهیه کردیم( که درست هم است ) به ذهن میاد، و متاسفانه از این بعد و دریچه به این مسئله توجهی نشده ُ که علاوه بر محل درآمد، نوع و باطن غذا اهمیت فوق العاده ای داره.

بیایید آنطوری زندگی کنیم که قرآن دستور داده ، آنطوری که خدا دوست دارد نه آنطوری که دیگران برایمان تعریف کرده اند .


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -